CarrefourSA’dan “Doğrusu” mottosuyla kafessiz yumurta taahhüdü

CarrefourSA raflarında satışa sunulan öz marka, ulusal marka ve öz marka eserlerin içeriğinde kullanılan tüm yumurtaların 2030 yılından itibaren yüzde 100 kafessiz olacağını taahhüt etti.

CarrefourSA’dan yapılan açıklamaya nazaran, ‘Doğrusu’ mottosuyla faaliyetlerini sürdüren CarrefourSA, bu kere hayvan refahı için harekete geçti.

Organik ve gezen tavuk yumurtalarıyla uzun vakittir kafessiz yumurta sisteminin destekçisi olan CarrefourSA, kendi hayvan refahı siyasetinin da gereklilikleri ışığında çalışmalarını bir üst düzeye taşıyarak tabiata ve hayvan refahına karşı saygılı duruşunu verdiği taahhüt ile ortaya koydu. Sabancı Holding ve Carrefour Küme iştiraki CarrefourSA, ‘Doğrusu CarrefourSA’da’ mottosuyla gerçek eseri, hakikat hizmet anlayışı ile yanlışsız fiyata sunarken, tüm dünyada hayvan refahı kapsamında değerli bir gündem hususu olan kafessiz yumurta için de birinci aksiyon alan markalardan biri oldu.

Açıklamada görüşlerine yer verilen CarrefourSA Üst Yöneticisi (CEO) Kutay Kartallıoğlu, CarrefourSA’nın sorumlu perakendeci olarak doğrusunu yapmak ismine her vakit üzerine düşen vazifesi yerine getireceğinin altını çizerek, 2030 yılından itibaren yüzde 100 kafessiz yumurta sistemine geçeceklerini bildirdi.

Kartallıoğlu, Birleşmiş Milletler tarafından açıklanan 17 unsurluk Sürdürülebilirlik Kalkınma Amaçları’ndan ‘Sorumlu Üretim ve Tüketim’ ile ‘Karasal Ömür’ hususlarına hizmet eden hayvan refahı ve kafessiz yumurta için uzun vakittir titiz çalışmalar yürüttüklerini aktararak, şunları kaydetti:

‘Tüm bu çalışmalarımız meyvesini veriyor. Sürdürülebilirlik olgusunun öbür bileşenleri ile hayvan refahına hassas bir marka olduğumuzu, bu taahhüt ile ortaya koyuyoruz. Carrefour’un globalde yürüttüğü çalışmaların bir modülü olarak Türkiye’de de kafessiz yumurta hareketini başlatan birinci perakende zincirlerinden biri olmanın memnunluğunu yaşıyoruz. ‘Yaşam İçin Doğrusu’ mottosu altında hayata geçirdiğimiz sürdürülebilirlik programımızın kıymetli bir basamağı olan bu mevzudaki ilerlememizi sürdürülebilirlik raporumuzla her yıl tüketicilerimiz ve paydaşlarımızla paylaşacağız.’

‘Tedarikçilerimizle iş birliği içerisinde çalışmalar yürütüyoruz’

Doğru eseri, hakikat hizmet anlayışı ile gerçek fiyata sunduklarını bildiren Kartallıoğlu, ‘Müşterilerimize sağlıklı ve inançlı eserleri sunmanın yanı sıra hayvan refahı için de doğrusunu yapmak için çalışıyoruz. Hayvan refahının yerinde denetimi ve gerçek uygulamanın yapılması için kümeslerde hayvan refahı kontrolleri yapıyoruz. Bu bahiste tedarikçilerimizle iş birliği içerisinde çalışmalar yürütüyoruz.’ tabirini kullandı.

Kafessiz üretim yapan tedarikçilerle birlikte çalışarak onları teşvik edeceklerini belirten Kartallıoğlu, ‘CarrefourSA olarak uzun vakittir raflarımızda organik ve gezen tavuk yumurtalarımızla müşterilerimize en hakikat eseri sunma gayesi içindeyiz. Verdiğimiz bu taahhüt ile hayvanların hayat kalitesini ve refahını arttırmak için kafessiz üretim yapan tedarikçilerimizle birlikte çalışacağız. Tedarikçilerimizin hedefe uygun üretim yapabilmeleri, yapacakları sistem yatırımları ve artan kafessiz yumurta talebini karşılayabilmeleri için ahenk sağlamaları konusunda takviye olacağız.’ değerlendirmesinde bulundu.

KAYNAK: AA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.