CHP merkezinde Türk bayrağını kaldıran danışman, Kılıçdaroğlu’na böyle oy istedi

  • Haber7 – ÖZEL

Seçimin ikinci tura kalmasıyla söylem değişikliğine giden CHP’de, HDP kontenjanından partiye doldurulan isimler ikinci plana atıldı. Bu isimlerden bir tanesi de CHP Genel Başkanı Hukuk ve Siyasi İşler Başdanışmanı Nuşirevan Elçi.

Rudaw’a verdiği röportajda Türk bayraklarını kaldırmasıyla gündeme gelen Nuşirevan Elçi, 14 Mayıs seçimleri öncesi CHP’nin HDP ağırlıklı noktalardaki mitinglerinde boy gösteriyordu. Seçimlerde milliyetçi oyların patlama yapmasıyla birlikte cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci turunda CHP’de çaptan düşen birçok isim arasına Elçi de katıldı.

ADRES KAPI ARKASI

Sahada yürütülen çalışmalarda görülmeyen Nuşirevan Elçi, sosyal medyada Kılıçdaroğlu’na oy istemeye devam ediyor.

Nuşirevan Elçi’nin Kılıçdaroğlu’na oy istediği son paylaşımında, TBMM’de çoğunlukta olmasalar da cumhurbaşkanının kendilerinden olmasının önemini vurgulamaya çalıştı. Vikipedia’dan aldığı görsellerle Kılıçdaroğlu için oy isteyen Elçi, “Sadece cumhurbaşkanı seçmiyoruz, sistem seçiyoruz.” diyerek Parlamenter Sistem’i unutturan 5 madde sıraladı.

Elçi, şu ifadeleri kullandı:

BAYRAKSIZ DANIŞMAN

Kılıçdaroğlu için Twitter’dan kampanya yürüten CHP Genel Başkan Nuşirevan Elçi, 2 Ocak 2023’te Kuzey Irak kökenli Rudaw’a verdiği röportajla büyük tepki çekmişti. CHP Genel Merkezi’nde düzenlenen röportajda Türk bayrakları kaldırılmıştı.

Kılıçdaroğlu’nun başdanışmanı Nuşirevan Elçi, bayraksız röportajında CHP’nin ‘özerklik’ planından bahsetmiş, ‘Kuzey Kürdistan’ ifadesini kullanmıştı.

CHP Sözcüsü Faik Öztrak başta olmak üzere parti yetkililerinin basın açıklamalarını yaptığı alanda yapılan röportajda, Türk bayraklarının kaldırıldığı açıkça görülmüştü.

Elçi, tepkiler üzerine yaptığı açıklamada, “Bayrağımızı kaldırttığım iddiası sadece kötü niyetli değil son derece de absürttür” gibi muğlak sözler sarf etmişti.

CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak ise Elçi’nin sözleri hakkında, “Şahsi görüşü yansıtır. Partimizi hiçbir şekilde bağlamaz.” demişti.

 

  •  

  •  

  •  

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir