CHP’li Salıcı: Temennimiz Genel Başkanımızın Cumhurbaşkanı adayı olması

CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, “Sayın Genel Başkanımız Millet İttifakı’nın da yapılan görüşmelerin sonucunda adaylaşırsa ki bizim temennimiz odur; CHP’liler büyük bir inançla Sayın Genel Başkanımızı seçtirtmek için çalışacaktır” dedi.

CHP'li Salıcı: Temennimiz Genel Başkanımızın Cumhurbaşkanı adayı olması

CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, hem MHP hem AKP’nin eridiğini ifade ederek, “Bu ittifakın tekrardan Türkiye’de tek başına bir Cumhurbaşkanı seçtirtmesi imkanı görülmüyor. Sayın Genel Başkanımız Millet İttifakı’nda yapılan görüşmelerin sonucu adaylaşırsa ki bizim temennimiz odur; CHP’liler büyük bir inançla Sayın Genel Başkanımızı seçtirtmek için çalışacaktır” dedi.

Milliyet’ten Mehtap Gökdemir’e konuşan Salıcı, hedeflerinin milletvekili çıkaramadıkları illerden milletvekili çıkarmak, milletvekili çıkardıkları illerden de milletvekili sayısını artırmak olduğunu belirterek, “Çünkü günün sonunda biz başkanlık yarışına gireceğiz, bir Cumhurbaşkanı adayımız olacak ve o Cumhurbaşkanı adayımızın da seçilmesi için her türlü çalışmayı yapacağız. Şu anda yapmış olduğumuz çalışmalar da ona yönelik. Ama aynı zamanda anlamlı sayıda CHP’li milletvekilinin parlamentoya girmesini de sağlamamız lazım ki bizim seçtirdiğimiz Cumhurbaşkanı ülkeyi yönetirken parlamentoda bir uyum ortaya çıkabilsin. Parlamentoda, Millet İttifakı’nın milletvekilleri sayısıyla işler daha rahat yürüyebilir bir hale gelsin.” dedi.

CHP’nin Cumhurbaşkanı adayının kim olacağı tartışmalarına ilişkin de Salıcı, “Sayın Genel Başkanımız bu konuda bir açıklama yaptı. Biz o açıklamanın arkasındayız. Sayın Genel Başkanımız Millet İttifakı’nın da yapılan görüşmelerin sonucunda adaylaşırsa ki bizim temennimiz odur; CHP’liler büyük bir inançla Sayın Genel Başkanımızı seçtirtmek için çalışacaktır” ifadelerini kullandı.

“Millet İttifakı ortakları arasında gerilim” iddialarına ilişkin de Salıcı, şunları kaydetti: “İktidar gönlünden geçeni söylüyor. Çünkü bakışları şu; ‘Cumhur İttifakı’nda biz çuvalladık’. AK Partililer böyle bakıyor meseleye. Hem MHP eriyor, hem AK Parti eriyor. Bu ittifakın tekrardan Türkiye’de tek başına bir Cumhurbaşkanı seçtirtmesi imkanı görülmüyor. Diyorlar ki; ‘Madem biz kendi ittifakımızı büyütemiyoruz. O zaman Millet İttifakı’nı parçalayalım. Ama Millet İttifakı da güçlü bir şekilde yerinde duruyor.”

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir