Doom 2'nin yaratıcısı Ukrayna'ya destek için yapıma yeni bir seviye ekliyor

Doom 2’nin yaratıcısı Ukrayna’ya destek için yapıma yeni bir seviye ekliyor

Her çıkan yeni yapımı ile aklımıza kazınan Doom serisi, uzunca süre konuşulmaya devam edecek. Serinin yaratıcılarından biri olan John Romero, Ukrayna’da devam eden savaşta, Ukrayna haklına destek verebilmek için bir kampanyaya imza atıyor.

To support the people of Ukraine and the humanitarian efforts of the Red Cross and the UN Central Emergency Response Fund, I’m releasing a new DOOM II level for a donation of €5. 100% of the proceeds go toward these agencies. Thank you. https://t.co/1meRjC0IJZ pic.twitter.com/p0VbjdIofP

— ???????? ???????????? (@romero) March 2, 2022

Doom 2’nin yaratıcısı Ukrayna’ya destek için yapıma yeni bir seviye ekliyor

Romero, Twitter üzerinden yaptığı açıklama ile oyuna yeni bir seviye ekleyeceğini duyurdu. Doom II oyununa sahip olanların oynayabileceği bu ek seviyeye sahip olabilmek için 5 Avro harcamanız gerekiyor. Elde edilecek tüm gelir, Kızıl Haç ve BM Merkezi Acil Müdahale Fonu’nun çabalarına yardımcı olarak Ukrayna halkına gidecek.

Doom 2'nin yaratıcısı Ukrayna'ya destek için yapıma yeni bir seviye ekliyor

Yeni seviyeyi oynayabilmek için orijinal oyuna sahip olmanız gerekiyor. Orijinal oyun oldukça ucuz. Steam üzerinden 10 TL’ye alabiliyorsunuz.

Bir çok oyun firması ve yapımcı, Ukrayna’daki halka destek olabilmek için her türlü olanağını sdeferber ederken, John Romero’nun bu hareketini bizler de takdir ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.