Emeklilere 1500 TL ikramiye teklifi, AKP ve MHP’nin oylarıyla reddedildi!

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, emeklilere bayramda 1500 TL ikramiye verilmesine ilişkin kanun teklifinin AKP ve MHP’nin oylarıyla reddedildiğini bildirdi.

Emeklilere 1500 TL ikramiye teklifi, AKP ve MHP'nin oylarıyla reddedildi!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sözcüsü ve Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak, CHP’nin 1500 TL olmasını istediği emekli ikramiyesiyle ilgili kanun teklifinin AKP ve MHP’nin oylarıyla reddedildiğini açıkladı.

Sosyal medya hesabından konuya ilişkin açıklama yapan Öztrak, şunları söyledi:

“Cumhuriyet Halk Partisinin emeklilere bayramda 1500 lira bayram ikramiyesi verilmesine dair kanun teklifi AK Parti ve MHP oylarıyla reddedildi. Emeklinin hakkını gasp edenler, Bunun hesabını emeklilerimize sandıkta tıpış tıpış vereceksiniz.”

Cumhuriyet Halk Partisinin emeklilere bayramda 1500 lira bayram ikramiyesi verilmesine dair kanun teklifi AK Parti ve MHP oylarıyla reddedildi.
Emeklinin hakkını gasp edenler,
Bunun hesabını emeklilerimize sandıkta tıpış tıpış vereceksiniz. pic.twitter.com/O3RD6THm5k

— Faik Öztrak (@faikoztrak) April 29, 2021

Öte yandan AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın enflasyon oranıyla birlikte 1100 TL olarak belirlediği ve cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile duyuracağını söylediği emeklilerin bayram ikramiyesinin 1100 TL olacağı kesinleşti. Emeklilere bayram ikramiyesini bin 100 TL’ye çıkaran teklif Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) kabul edildi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir