Galatasaray’dan Fenerbahçe ve penaltı açıklaması

Galatasaray Sportif AŞ Lider Vekili Erden Timur, hakem kusurları ve Fenerbahçe maçıyla ilgili açıklama yaptı.

Hakem kusurları için çalışma hazırlayacaklarını söyleyen Erden Timur Maçlarımızdaki hakem yanlışlarını not ettik. Bilimsel olarak çalışma yapacağız. Kendi maçlarımızı ve başka maçları izleyecek bir grup oluşturuyoruz. Görüntü özet olarak hazırlayacağız. Memleketler arası eski hakemlerden heyet oluşturacağız ve kıymetlendirme alacağız.dedi.

“Fenerbahçe’nin konumu içeride bitti”

Fenerbahçe – Ümraniyespor maçında sarı-lacivertlilerin itiraz ettiği penaltı durumu hakkında da konuşan Erden Timur Yayıncının tekrar durumlarına kadar her şeyi inceliyoruz. Biz adalet konusunda üzerimize düşeni yapacağız. İnsanın evvel ülkesine sorumluluğu vardır. Damarlarıma kadar hissederek söylüyorum, laf olsun diye demiyorum. Bir gazetede şunu görüyoruz; Fenerbahçe’nin penaltısı dışarıda başlayıp içeride biten, bariz bir formda çizgide bittiği belirli olan bir durum diğer bir fotoğrafla yayınlanıyor. Herkesin gözünü kırptığı yerde biz varız. Herkesin hürmet duyduğu isimlerle görüşüyoruz. Objektif kıymetlendirilmeyen noktalar var. Bunların raporlarını paylaşacağız. Manipülatif şeyler oluyor mu, olmuyor mu? Farklı ticari ilgiler var mı bakacağız. Biz herkesin başını çevirdiği her yerde, her masada olacağız. açıklamasını yaptı.


“Başaracağız”

Erden Timur ayrıyeten Hatayı eksiği gündeme getireceğiz. Birçok komite oluşturuyoruz. Herkesin zeki olduğunu kabul etmek lazım. Bu türlü hareketler yapılıyor, farkındayız. Biz her hafta maçlardan sonra bunları yayınlayacağız. İstatistiksel olarak da tutacağız. Yayıncı şu maçta şu ekibin manzaralarını şöyle yaptı, bu türlü yaptı ayrıntılarına kadar bakacağız. Her zerredeyiz, her yerdeyiz. Boş boş konuşarak, ona buna yazılar yazdıracak değiliz. Herkes için adalet için her yerde çaba edeceğiz. Çıkarı için uğraş eden başarılı olamaz. Bizim hedefimiz için idealist bir ideoloji. Bu sporu daha üste taşımak istiyoruz. Sonunda başarılı olacağız. dedi.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.