İSKİ’den balık vefatları açıklaması: Endüstriyel kirliliğe rastlanmadı

Alibeyköy Deresi’nde meydana gelen balık vefatları ile ilgili İSKİ’den açıklama yapıldı. Açıklamada “Alibeyköy Deresi’nde 2022 yılı içerisinde 4 farklı noktasında paklık çalışması gerçekleştirilmiştir. Son çalışma ise 3 Ağustos tarihinde tamamlanmıştır. Dereden alınan numunelerin incelenmesi sonucunda suda rastgele bir endüstriyel kirliliğe rastlanmamıştır” denildi.

İSKİ’den Alibeyköy Deresi’nde meydana gelen toplu balık vefatlarına ait yazılı açıklama yapıldı. Balık ölümlerinin dere temizliğinin yapılmamasından kaynaklandığı savlarına karşılık verilerek “İdaremiz, İstanbul’daki tüm derelerde olduğu üzere Alibeyköy Deresi’nde de periyodik temizliklerine devam etmektedir. 2022 yılı içerisinde derenin 4 farklı noktasında paklık çalışması gerçekleştirilmiştir. Son çalışma ise 3 Ağustos tarihinde tamamlanmıştır” denildi.

“ENDÜSTRİYEL KİRLİLİĞE RASTLANMADI”

Açıklamada periyodik denetimlerin de devam ettiği belirtilerek “İhtiyaç halinde yeni paklık çalışmaları yapılacaktadır. Ayrıyeten dereden alınan numunelerin incelenmesi sonucunda suda rastgele bir endüstriyel kirliliğe rastlanmamış sudaki çözünmüş oksijen düzeyinin de Yer Üstü Su Kalitesi Yönetmeliği limitlerine uygun olduğu gözlenmiştir” denildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.