Karamollaoğlu’ndan tam kapanma tepkisi: İktidarın gitmesi icap eder

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, “Sizin o ‘Kepenk açmasın’ dediğiniz esnafın borcu var. Geçimini karşılaması icap ediyor. İktidar bunların hiçbir tanesini kâle almadan kapanma kararı alırsa, bu Türkiye’yi yönetemediği, problemleri çözemediği manasına gelir. Çözemiyor. Artık öyle bir noktaya geldi ki bugünkü iktidarın gözü hiçbir hatasını görmüyor. O zaman böyle bir iktidarın gitmesi icap eder. Bunun da yolu, hakikaten seçimdir” dedi.

Karamollaoğlu'ndan tam kapanma tepkisi: İktidarın gitmesi icap eder

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, partisinin genel merkezinde yaptığı haftalık basın toplantısında konuştu.

Karamollaoğlu, ABD Başkanı Joe Biden’ın 1915 olaylarını “soykırım” olarak nitelemesine tepki göstererek “ABD bugüne kadar bu tavrını hep Türkiye’yi etki altında bırakabilmek için sürdüre gelmiştir. ABD de şunu iyi bilelim ki, Türkiye’nin maalesef bu çerçevede dostu olarak davranmamıştır. Dost değildir” diye konuştu.

Ekonomik desteksiz tam kapanmayı da eleştiren Karamollaoğlu; “İktidar sadece zecri tedbirleri alır, gerisi beni ilgilendirmez diyemez. Sizin o ‘Kepenk açmasın’ dediğiniz esnafın borcu var. Geçimini karşılaması icap ediyor. Çalıştırdığı insanlara bir şey ödemesi icap ediyor. Bunlar ne olacak? İktidar bunların hiçbir tanesini kâle almadan kapanma kararı alırsa bu Türkiye’yi yönetemediği, sıkıntıların farkına varamadığı, problemleri çözemediği manasına gelir. Çözemiyor. Artık öyle bir noktaya geldi ki bugünkü iktidarın gözü hiçbir hatasını görmüyor. Vatandaşın sıkıntısını hissetmiyor. O zaman böyle bir iktidarın gitmesi icap eder,” dedi.

Karamollaoğlu, şunları söyledi:

“Hep bu 24 Nisan sanki bir milatmış gibi Amerika Cumhurbaşkanı ‘ne diyecek’, bunu bekler durur hale geldik. Baklayı ağzından çıkardı Biden, ‘Ermeni soykırımı’ tabirini kullandı. Bu da ülkemizde bir infial meydana getirdi. Ancak şundan eminim ki Biden da Amerikalılar da uzman insanlar da bir ‘Ermeni soykırımı’ meselesinin olmadığını biliyorlar. Orada yapılan bir tehcir hadisedir. Ama bunu dünyaya ‘Ermeni soykırımı’ diye takdim etmekte kimsenin hakkı yoktur. Gerçek değildir. Bu iddia da bulunan ülkelere karşı da ciddi bir politika geliştirmemiz gerekir. ABD bugüne kadar bu tavrını hep Türkiye’yi etki altında bırakabilmek için sürdüre gelmiştir. ABD de şunu iyi bilelim ki, Türkiye’nin maalesef bu çerçevede dostu olarak davranmamıştır. Dost değildir.

Dış politikada çok önemli hadiseler meydana geliyor. ABD Biden’ın göreve gelmesinin hemen ardından dış politikasını tamamıyla farklı bir noktaya odaklanmış bulunuyor. Bu da Büyük Orta Doğu Projesi’dir (BOP). Bir zamanlar Sayın Cumhurbaşkanı’nın eş başkanı olduğunu kabullendiği bir proje. Bu BOP’un esas adı Büyük İsrail Projesi’dir. İsrail’in kendisine vaat edildiği toprakların tamamına hâkim olmak için, her zaman önde tuttuğu bir iddiadır. Suriye’nin tamamını kendi topraklarına katma istemektedir. Bizim topraklarımız bölünme noktasındadır. Ortadoğu yeniden şekillenecektir. Türkiye 20 senedir bölgemizde bulunan diğer ülkelerle münasebetlerini dostluk içinde geliştireceğine, Amerika’nın işgaline destek vermiştir. En büyük hatayı yapmıştır, Irak işgaline destek vererek. Dış politika da çok zor bir dönemden geçiyoruz.

Olağanüstü tedbirlere ihtiyacımız var ancak siz insanlara ‘Sokağa çıkmayacaksınız, iş yerinizi açmayacaksınız, evinizde oturacaksınız, çalışmayacaksınız’ dediğiniz zaman onların problemlerini çözecek tedbirleri almakla da mükellefsiniz. İktidar sadece zecri tedbirleri alır, gerisi beni ilgilendirmez diyemez. Sizin o ‘Kepenk açmasın’ dediğiniz esnafın borcu var. Geçimini karşılaması icap ediyor. Çalıştırdığı insanlara bir şey ödemesi icap ediyor. Bunlar ne olacak? İktidar bunların hiçbir tanesini kâle almadan kapanma kararı alırsa bu Türkiye’yi yönetemediği, sıkıntıların farkına varamadığı, problemleri çözemediği manasına gelir. Çözemiyor. Artık öyle bir noktaya geldi ki bugünkü iktidarın gözü hiçbir hatasını görmüyor. Vatandaşın sıkıntısını hissetmiyor. O zaman böyle bir iktidarın gitmesi icap eder. Bunun da yolu, hakikaten seçimdir.

EMEKLİYE VERİLEN ZAMMA TEPKİ

Emekliye yapılan 100 liralık zam ile emeklinin problemi çözülmez. ‘Ne olacak bir kap az yesinler’ diyor adam. Mutlaka Türkiye’de bir eksiklik olmasın kimse gözden kaçmasın diye şahıs başına bir miktar para vatandaşa verilmeli. Biz 1000 lira dedik, gücümüz yetmiyor 900 lira ver.”

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir