Kılıçdaroğlu: Erdoğan artık bir milli güvenlik sorunu haline gelmiştir

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Meclis grup toplantısında açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu, İBB’nin Halk Ekmek büfeleri kurmasını engelleyen AKP’li ilçe belediyelerine “Bir dilim ekmeğe savaş açtılar” diye tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu, Erdoğan’ın Biden’a verdiği yanıt için, “Kedi gibi bir miyavlama sesi geldi” dedi. CHP Lideri, “Erdoğan artık bir milli güvenlik sorunu haline gelmiştir” ifadelerini de kullandı.

Kılıçdaroğlu: Erdoğan artık bir milli güvenlik sorunu haline gelmiştir

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Meclis Grup toplantısında konuştu.

İBB’nin Halk Ekmek büfelerinin AKP’li belediyeler tarafından engellenmesine tepki gösteren CHP Lideri, “Bir dilim ekmeğe savaş açtılar” dedi.

Kılıçdaroğlu, ABD Başkanı Joe Biden’ın ‘Ermeni Soykırımı’ açıklaması hakkında da konuştu. Açıklamanın Türkiye açısından bir talihsizlik olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, “Beceriksiz bir yönetimin Türkiye’yi getirdiği bir noktadır bu. Biden açıkladı ama Erdoğan 3 gün sustu. Erdoğan tam bir aslan bir kükreyecek ki herkes duyacak. Erdoğan konuştu bırakın aslanı kedi gibi bir miyavlama sesi geldi” ifadelerini kullandı.

Türkiye’nin dış politikasının “Yurtta barış, dünyada barış” ilkesinden İhvan eksenine kaydığını vurgulayan Kılıçdaroğlu, “Ve bu eksen kayması Türkiye’nin başını belaya soktu” dedi.

Kılıçdaroğlu, “128 milyar dolar nerede?” sorusuna Erdoğan tarafından verilen yanıttan tatmin olmadığını belirtirken, “Türkiye’nin bugün ekonomik bağımsızlığı yoktur. 128 milyar doları yok ederek Türkiye’nin ekonomik bağımsızlığını tehlikeye attınız” ifadelerini kullandı.

CHP Lideri, “Recep Tayyip Erdoğan artık, Türkiye Cumhuriyeti Devleti için bir milli güvenlik sorunu haline gelmiştir” diye konuştu.