Kılıçdaroğlu, “Erdoğan kedi gibi miyavladı” sözlerini videoyla paylaştı

Kılıçdaroğlu,

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ABD Başkanı Joe Biden’a verdiği yanıt için ‘Kedi gibi bir miyavlama sesi geldi” sözlerini video ile paylaştı.

Kılıçdaroğlu, Twitter hesabından paylaştığı videoda, “Kendi ülkesinin çıkarlarını savunmaktan aciz olan bir kişiyle karşı karşıyayız” notunu düştü.

Kılıçdaroğlu, Erdoğan’ın, ABD Başkanı Joe Biden’ın ‘Ermeni Soykırımı’ açıklamasına verdiği yanıta ilişkin partisinin grup toplantısında konuşmuştu.

Kılıçdaroğlu, şunları söylemişti:

“Beceriksiz bir yönetimin Türkiye’yi getirdiği bir noktadır bu. Biden açıkladı ama Erdoğan 3 gün sustu. Erdoğan tam bir aslan bir kükreyecek ki herkes duyacak. Erdoğan konuştu bırakın aslanı kedi gibi bir miyavlama sesi geldi. Acı ama bir gerçek bu. Kendi ülkesinin çıkarlarını savunmaktan aciz olan biriyle karşı karşıyayız. ‘Acaba biraz sert konuşursan başıma bir şeyler gelir mi’ Bakın Türkiye yönetilmiyor, savruluyor. Kendi ülkesinin çıkarlarını savunmaktan aciz bir yönetimle karşı karşıyayız.”

Kendi ülkesinin çıkarlarını savunmaktan aciz olan bir kişiyle karşı karşıyayız. pic.twitter.com/k3cymSDfBP

— Kemal Kılıçdaroğlu (@kilicdarogluk) April 27, 2021

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir