Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a ‘Kabul etmiyorum’ yanıtı

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın “En kötü ihtimalle Türkiye’deyim” ifadesine ilişkin “Neyse ki ülkede olmasının en kötü ihtimal olduğunu kabul ediyor artık” dedi.

Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a 'Kabul etmiyorum' yanıtı

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, cuma namazı çıkışında gazetecilerin, aşı tedarikine ilişkin sorusuna “Aşı tedarikinde ben herhangi bir sıkıntı yaşayacağımızı kabul etmiyorum. Elimizde yeterince aşı var ve Rusya’dan Sputnik aşısı da gelecek.” ifadesini kullanmıştı.

“Tam kapanmada İstanbul’da mısınız?” sorusuna ise “Şu an kesin karar vermedim ama buralardayım en kötü ihtimalle Türkiye’deyim” şeklinde yanıt verdi.

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ““Aşı nerede?” diyoruz, “Kabul etmiyorum” diyor. Neyse ki ülkede olmasının en kötü ihtimal olduğunu kabul ediyor artık.” diyerek Erdoğan’a yanıt verdi.

Erdoğan, “Biontech, Almanya’dan onun verilmiş sözü var. O da inşallah gelecek. Şu anda yine yaptığımız görüşmelerle Sputnik aşısı inşallah geliyor, gelecek” diye konuşmuştu.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir