SOL Parti Başkanlar Kurulu Üyesi İşleyen: Türkiye’nin bu iktidardan acil bir şekilde kurtulması gerekiyor

SOL Parti Başkanlar Kurulu Üyesi Önder İşleyen, Cumhurbaşkanlığı seçiminde mevcut iktidarın kaybetmesi için çalışacaklarını belirterek, “SOL Parti burada bir pozisyon alacak. Biz Millet İttifakı olarak ifade edilen blokun da bir parçası olmayacağız. Esas olarak sol, sosyalist bir eksenin güçlendirilmesi ve büyütülmesini temel alan bir mücadeleyi seçim sürecine de taşıyacağız” dedi. İşleyen, Türkiye’nin bu iktidardan acil bir şekilde kurtulması gerektiğini vurguladı.

SOL Parti Başkanlar Kurulu Üyesi İşleyen: Türkiye'nin bu iktidardan acil bir şekilde kurtulması gerekiyor

SOL Parti Başkanlar Kurulu Üyesi Önder İşleyen, Millet İttifakı blokunun bir parçası olmayacaklarını belirtti. İşleyen, “Esas olarak sol, sosyalist bir eksenin güçlendirilmesi ve büyütülmesini temel alan bir mücadeleyi seçim sürecine taşıyacağız” ifadelerini kullandı. İşleyen, “Türkiye’nin bu iktidardan acil bir şekilde kurtulması gerekiyor” dedi.

Polemik Haber’de Sercan Meriç’e konuşan SOL Parti Başkanlar Kurulu Üyesi Önder İşleyen gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

“Bazı gerçekler açık bir şekilde ortada. ‘128 milyar dolar nerede?’ sorusuna tatmin edici bir yanıt yok” diyen İşleyen, “Bir tarafta patatese soğana muhtaç edilmiş milyonlar var. Bir tarafta da dolar yükselirken ya da düşerken, faiz yükselirken ya da düşerken salgında her koşulda kazanan, kasasını dolduranlar oldu. İktidar yandaşları var, sermayedarlar var, patronlar var. Bugün sofrasından tok kalkan, ay sonunu borçsuz getirebilen, iş bulabilen, güvenceli çalışabilen, yarınına umutla bakabilen insanın neredeyse kalmadığı bir ülke tablosuyla karşı karşıyayız” ifadelerini kullandı.

Ülkenin birikimlerine bir avuç insanın el koyduğunu kaydeden İşleyen, “Dolayısıyla da emeğiyle geçinenlerin, üretenlerin bütün birikimleri ceplerinden alınarak buraya doğru transfer ediliyor. Böyle bir düzende yaşıyoruz” dedi.

İşleyen, şöyle devam etti: “Bir isyan noktasındayız. Kime dokunsak bu düzenin ne berbat bir durumda olduğunu çarpıcı bir şekilde ifade ediyorlar. Yani öyle bir düzen ki düşünün kimse evinden huzurla çıkmıyor, kimse doğalgazını yakarken kafası rahat yakamıyor.”