Yasemin Kay Allen isyan etti: Harekete geçildi

Oyuncu Yasemin Kay Allen, dün Kilyos sahilinde yürüyüş yaparken kumsalda plastik atıklar ve ölmüş bir yunus gördü. Kumsaldaki görüntüyü cep telefonuna kaydeden Allen, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Sarıyer Belediyesinin sosyal medya hesaplarını etiketleyerek bir paylaşımda bulundu. Ünlü oyuncu yaptığı videolu paylaşımda şöyle konuştu:

“Kilyos sahili kilometrelerce plastik atık dolu. Konteyner patlamış diye tahmin ediyorum. Burada bir ölmüş yunus balığı yavrusu görüyorsunuz içi plastik dolu. Plastik yemekten ölmüş. Bunun sorumlusu kim? Temizliğini kim üstlenecek?

Faturası hangi hayvanlara ve insanlara kesilecek? Sadece merak ediyorum. Yazıklar olsun. İçinde bir parça vatan, toprak sevgisi olanın şu görüntülerden sonra içi paramparça olur. Bu bir skandaldır, bu gerçek bir felakettir. Yetkilileri göreve çağırıyorum”

Bugün sabah saatlerinde ise plaj, İBB ve Sarıyer Belediyesi ekiplerinin ortak çalışmalarıyla temizlendi.

Sarıyer Belediyesi ise Kilyos sahilindeki görüntüler ile ilgili açıklamalarda bulundu. Sarıyer Belediyesi açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“İBB ekipleriyle koordineli biçimde Kilyos-Gümüşdere’de yaratılan kirliliği temizlemek üzere bir araya geldik. Çevre bilincine sahip olmayan kişilerce ve gemilerin yaymış olduğu atıklar yüzünden sahillerin kirlenmesi tekrarlanabiliyor.

Bu durumun tekrarlanmaması için kişilerin ve ilgili bütün kurumların iş birliği yapması ve kontrollerin sağlanması adına çağrımızı yeniliyoruz. Sosyal medyada paylaşarak hassasiyet gösteren herkese teşekkür ediyoruz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.