Bayraktar ile Say arasında ‘ay polemiği’

Piyanist Fazıl Say’ın dün sosyal medyadan yaptığı “Ay’a sert iniş’ başlıklı paylaşımına Baykar Teknoloji Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar sert tepki gösterdi. Bayraktar, Say’a, “İdrak edemediğiniz bilimsel konularda dayanaksız atıp tutmak yerine öğrenmeye çalışmanız. Zira, bilim de sanat gibidir, partizan tutumunuzu kaldırmaz” şeklinde yanıt verdi.

Say, sosyal medya hesabından, “Bayraktar’ın konuşmasını ben dün dinledim. Hayli iddialı uzay konusunda. “Ay’a sert iniş yapacağız” diyor. Sonra tekrar etti. “SERT İNİŞ” dedi. (Yani “gerisini Ay düşünsün”!) Ama ben diyim, bu ahaliyi sadece bu kesmez. Dahası lazım; “MARS’A TEKME TOKAT İNİŞ” filan demeli.” şeklinde bir paylaşımda bulundu. Bu paylaşımın ardından da Selçuk Bayraktar yine sosyal medya üzerinden Say’a yanıt verdi.

Bayraktar, yaptığı paylaşımda, “Sayın Say, “Aya sert iniş” projesini ben değil, Türkiye’nin en iyi roketbilimcilerinden Doç. Arif Karabeyoğlu anlattı. Hayatını teknolojiye adamış bir mühendis olarak ben de elbette bu hedefe sonuna kadar destek olurum. Size tavsiyem, bilim insanlarına saygı duymanız. İdrak edemediğiniz bilimsel konularda dayanaksız atıp tutmak yerine öğrenmeye çalışmanız. Zira, bilim de sanat gibidir, partizan tutumunuzu kaldırmaz.” şeklinde tepki gösterdi.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir